Gdzie są moje uczucia?

Czuję pustkę w środku. Nic mnie nie cieszy, nic mnie nie motywuje. Nie jestem smutna, śmieję się często, dużo tańczę na imprezach. Jednak mam takie wrażenie, że to nie radość. Jakby tylko skóra na zewnątrz. Nie ekscytuję się niczym. Nie jestem taka, jak moi znajomi, nie interesuje mnie życie innych, albo w bardzo niewielkim stopniu. Nie obchodzą mnie poczynania artystów, nowe filmy, itp. Nie cieszy mnie widok mojego chłopaka, nie uśmiecham się do niego. Nie czuję się szczęśliwa. Nie okazuję spontanicznych emocji. Przed większością gestów, zachować zastanawiam się, jak wypadnę. Jednak jestem bardzo szczera i mówię, co myślę. Dwie skrajności. Mam kilku przyjaciół, ale oni również nie mają takiej pasji życia albo ja jej nie zauważam. Często myślę, że moje życie jest nieważne, że jestem „drugoplanowcem”. Chcę CZUĆ! Pomocy!

ponad rok temu

Witaj,
Stwierdziłaś w swoim liście, że nie odczuwasz zbyt wielu emocji. Chciałabym wiedzieć w jaki sposób ich w sobie poszukujesz? Oczywiście, patrząc na ludzi z zewnątrz wydaje nam się, że im radość sama przychodzi. Być może oni myślą tak też o Tobie, a tymczasem Ty wiesz, że jest inaczej.
Jeżeli czujesz potrzebę przeżywania radości, to dobry znak. Teraz jeszcze tylko pozostaje poszukać tego, co może Ci dać tę radość.
Z pewnością masz wspomnienia, które dowodzą tego, że w przeszłości były rzeczy, które Cię cieszyły. Może warto sobie przypomnieć co to takiego było? Warto też poświecić czas na marzenia, które potrafią zarówno dawać nam radość, jak i wyznaczać cel w życiu.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk