Guzek na pięcie w 33. tygodniu ciąży

Jestem w 33 tygodniu ciąży, od kilku dni mam guzek n pięcie od spodu stopy co uniemożliwia mi chodzenie. Zaczyna to sinieć. Byłam n pogotowiu to stwierdzono że to siniak...ale widzę, że to zaczyna być ropień. Czym bezpiecznie w ciąży mogę ściągnąć tę ropę by przyspieszyć gojenie?czy maść ichtiolowa lub Tormentill bądź soda oczyszczona? będę wdzięczna za podpowiedź.

Stan zapalny w Pani przypadku jest niewskazany ze względu na bezpieczeństwo dziecka.
W skład tormentiolu wchodzą związki boru, których nie można stosować u dzieci, więc nie radziłbym go używać. Soda jest stosunkowo bezpieczna w Pani przypadku.