Guzek w lewej piersi. Co to może oznaczać?

Witam!

Jestem kobietą, mam 13 lat. Nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki. Takie mam objawy: moja lewa pierś jest twardsza, wyczuwam w niej jakby guza, nie czuję bólu, lewa pierś zrobiła się większa. Chciałam jeszcze dodać, że moje piersi są prawie niewidoczne, to znaczy bardzo małe. Co to może oznaczać?

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W wieku 13 lat organizm jest w fazie dojrzewania. Wiąże się z tym występowanie wielu anomalii organizmu. Zaczyna się też rozwój piersi. Zmiana ta może być związana właśnie z okresem dorastania. Nie można jednak w 100% wykluczyć tego, że zmiana powstała na tle chorobowym. Dlatego warto wybrać się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje do odpowiedniego specjalisty.