Hashimoto a badania u endokrynologa

Witam, mam takie pytania wykryto u mnie tarczyce hashimoto mam skierowanie na badania czy będzie mi badał endokrynolog jajniki? czy tylko wykona usg tarczycy? czy będzie mnie badał stetoskopem? boli mnie wyżej pachy chyba to węzeł czy powiedzieć o tym endokrynologowi? serce bije szybciej co mi będzie badał endokrynolog? jakie badania? a czy endokrynolog może sam od siebie zbadać ginekologicznie? czekam na odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Endokrynolog powinien Panią zbadać kompleksowo (stetoskopem też), ale ginekologicznie nie, ewentualnie zleci kontrolę u ginekologa. Zapewne dostanie Pani także skierowanie na badania krwi: hormony, przeciwciała, usg tarczycy ( chyba że ma usg w gabinecie).Prosze powiedzieć o wszystkich niepokojących objawach.
Pozdrawiam