Ile kalorii należy spożywać na diecie redukcyjnej?

Ile kalorii na diecie redukcyjnej powinna spożywać kobieta o wadze 72kg i 178cm wzrostu. Zaznaczam że poziom aktywnosci jest niski (praca biurowa), jedyna forma ruchu to 10 tys kroków dziennie.

Witam serdecznie,
na podstawie informacji, które Pani przesyła moge określić Pani zapotrzebowanie energetyczne bardzo ogólnie. Pani podstawowa przemiana materii wynosi około 1708 kcal, zaś całkowita przemiana materii wynosi około 2141 kcal. Powinna Pani spożywać mniej kcal niż wskazuje na to czynna przemiana materii ale należy pokryć podstawowe zapotrzebowanie energetyczne, tj. układając dietę dla Pani celowałabym w 1750-1800kcal.
Są to orientacyjne wyliczenia, które są też zależne od organizmu ze względu na indywidualne cechy.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk