Ile kalorii powinnam spożywać, jeżeli mam 180 cm wzrostu?

Witam Mam 18 lat, 180cm, ważę 63/64kg. Chciałabym schudnąć, a konkretniej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która odkłada się głównie w udach i pośladkach. Chciałabym bardzo zmniejszyć wymiary, które na razie wynoszą 90-64-96 na jak najbardziej zbliżone 90-60-90, ponieważ chciałabym wrócić do modelingu. 5-6 razy w tygodniu jezdzę na rowerze stacjonarnym lub rolkach albo biegam około 45min. Ile kalorii powinnam spożywać? Pozdrawiam

Dzień dobry,
Pani podstawowa przemiana materii, czyli tyle kalorii, ile organizm potrzebuje dla podtrzymania funkcji życiowych, wynosi ok. 1500 kcal. Nigdy, nawet na diecie redukcyjnej nie powinna Pani schodzić poniżej tego poziomu. Jeśli doliczymy do tego codzienną aktywność i sport, to całkowita przemiana materii wyniesie ok.2200-2300 kcal. Od tej pul możemy odjąć jakieś 300-500 kcal, by przeprowadzić zdrową redukcję. Podałam widełki, gdyż dokładne liczby będą uzależnione od indywidualnych uwarunkowań. Najlepiej skonsultować się indywidualnie z dietetykiem.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/