Ile mam ćwiczyć w domu aby schudnąć?

Dzień dobry, mam 38 lat wzrost 160 i ważę73 kilo, jestem mamą trójki dzieci, od czterech lat nie palę i przez to przybyło mi kilkanaście kilogramów. Odżywiam się zdrowo ,mam w domu rowerek, wiosła, stepper na których ćwiczę. Nie zajadam się fast foodami jednak mam problem bo nie wiem jak długo mam ćwiczyć, aby było widać efekty. Chciałabym dowiedzieć się ile mam ćwiczyć aby zrzucić 10 kilo.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani BMI wynosi 28,51, co wskazuje na nadwagę. Ćwiczenia i odpowiednia dieta powinny dać rezultaty.

Jeżeli odżywia się Pani zdrowo - w diecie dominują pełnoziarniste (a nie białe) przetwory zbożowe - grube kasze, chleb pełnoziarnisty/razowy/żytni, płatki owsiane/żytnie, brązowy ryż, pełnoziarniste makarony, chude mleko i przetwory, chude mięso, ryby, jaja, dużo warzyw oraz owoce - to bardzo dobrze.

Dodatkowo proszę jednak pamiętać o nie spożywaniu (oprócz fast-foodów) słodyczy, gazowanych napojów, słodkich jogurtów i deserów mlecznych, płatków śniadaniowych opartych na płatkach kukurydzianych i tych z dodatkami, cukru, przekąsek słonych - chipsów, paluszków, gdyż wszystkie te produkty dostarczają nam zbędnych kalorii.

Zalecenia przewidują ok. 30 minut codziennych ćwiczeń. Jednak należałoby do nich dołączyć ruch na świeżym powietrzu. Najlepiej gdyby znalazła Pani dodatkowy czas na ćwiczenia w grupie - np. pilates.

Pozdrawiam