Infekcja gardła i migdałów a wyniki badania krwi

poziom d-dimerów po badaniu krwi w piątek wynosił 637 ng/ml a dzisiaj czyli w środę tylko 30 ng/ml czy taki spadek jest możliwy i normalny, dodam że przy pierwszym pobraniu miałem infekcję gardła i migdałów czy to może mieć wpływ na wyniki? lekarz suerował że tak.Zrobiono mi też EKG i RTG klatki piersiowej gdyż od jakiegoś czasu odczuwam kłócie w klatce piersiowej ,wyniki badań były bardzo dobre.Czy powinienem zrobić jeszcze jakieś badania.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, infekcje mają wpływ na stężenie d-dimerów. Może Pan ewentualnie powtórzyć oznaczenie d-dimerów, morfologię i parametry układu krzepnięcia. Pozdrawiam.