Interpretacja grubości endometrium na badaniu USG
Witam, w zeszłym tygodniu byłam na badaniu USG, które wskazało, że endometrium wynosi 0,83 cm w 14 dniu cyklu. Miałam wrażenie, że lekarka się zdziwiła wynikiem. Teraz zastanawiam się czy taki wynik jest niepokojący. Dodam jeszcze, że miesiączkuję regularnie a cykle trwają 28 dni. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu
Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży
Witam serdecznie. Grubość endometrium w okresie okołoowulacyjnym (tak jak u Pani) prawidłowo wynosi właśnie około 8mm. W drugiej połowie cyklu osiąga ono grubość maksymalną, tj. ok. 16 mm.