Interpretacja wyniku badania TK mózgowia

Proszę o interpretację badania TK Badanie uwidoczniło hipodensyjne ognisko w płacie potylicznym lewym sr. ok. 10mm nie ulegające obwodowemu wzmocnieniu kontrastowemu z obrzękiem I stop. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony, nieuciśnięty. Kości pokrywy czaszki bez zmian strukturalnych.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest wykonanie badania lekarskiego, proponuję udać się do neurologa. Po bezpośrednim badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Hipodensyjne ognisko może odpowiadać zmianom niedokrwiennym, a także innym zmianom np. rozrostowym. Koniecznie proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.