Interpretacja wyniku obrazowania metodą rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Witam, mam 46 lat. Od 4 miesięcy cierpię na bóle, które miały swój początek w pasie biodrowym, a po 2 miesiącach dołączyły jeszcze bóle w obręczy barkowej. Na poziomie obręczy biodrowej odczuwam kłucie, pieczenie, tępy ból, ucisk w pachwinach i wokół bioder, z różnym nasileniem. Straciłam w biodrach około 8 cm na obwodzie. W obręczy barkowej ból promieniuje do dalszych części ramion, uciska ramiona na ich obwodzie. Ostatnio odczuwam drętwienie rąk po nocy, kłucie w palcach kończyn. Ból odbiera mi całą radość życia, aby usnąć przypisano mi leki nasenne i antydepresyjne, które biorę od 2 tygodni. Przeszłam badanie: rezonans miednicy małej, który nic nie wykazał. Ból nie mija po zażyciu tabletek przeciwbólowych.

Dziś odebrałam rezonans kręgosłupa. Proszę o wyjaśnienie: Drobne dokanałowe protuzea jądra miażdżystego modelują worek oponowy na poziomie przestrzeni międzykręgowych od L3/L4 do L5/S1. Krążki międzykręgowe L4/L5 i L5/S1 prezentują umiarkowanie zmniejszona intensywność sygnału w T2 na tle dehydratacyjnym mają zachowaną wysokość. Zmiany przeciążeniowe stawów międzywyrostkowych na poziomie środkowych i dolnych kręgów lędźwiowych ze sklerotyzacją podchrzęstną. Proszę o poradę, co to oznacza, co mam dalej robić? Przeciążenie zgrubienie krawędzi powierzchni stawowych stawów międzywyrostkowych na poziomie Th11/Th12 (górny zakres badania). Uwidoczniony odcinek rdzenia kręgowego, stożek rdzeniowy i nici ogona końskiego są prawidłowe. Drobna nieistotna klinicznie kępka stłuszczenia szpiku kostnego górnych części trzonu kręgowego L4.

Witam!
Wynik wykonanego badania sugeruje liczne zmiany zwyrodnieniowe. Część opisanych zmian ma charakter dyskopatii, pozostałe mają podłoże przeciążeniowe. Opisane zmiany uzasadniają dolegliwości bólowe. Wynik należy skonsultować z neurologiem, który powinien dobrać odpowiednie leczenie. Początkowo powinno być to leczenie przeciwbólowe, miorelaksacyjne oraz rehabilitacja. Dopiero w przypadku braku poprawy należy skonsultować wynik z ortopedą w celu rozważenia leczenie zabiegowego. Pozdrawiam serdecznie!