Interpretacja wyniku RM po zabiegu

Proszę o interpretację wyniku RM ,stan po zabiegu krążka c5/c6 drobne odczyny kostne tylnych krawędzi głównie trzonu c6 zważając światło kanału kreg. Bez ucisku na rdzen. Kreg. C4/c5 masywna tylna prawoboczna przepuklina krążka m/k z uciskiem rdzenia kreg.-progresja. Na wys.c6.c7tylna zbaczajaca w lewo wypuklina z uciskiem na lewy nerw rdzen. C6 dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Wykazano zmiany w kręgosłupie, najwieksza w odcinku C4/5, przepuklina uciskajaca na rdzeń kręgowy, dodatkow zmiana w porówaniu z badaniem poprzednimuległa nasielniu. Opisane zmiany najprawdopodobniej powodują u Pani bóle szyi, kończyn górnych, głowy. Proszę skonsultować wynik z lekarzem zlecajacym badanie, najlepiej ortopedą/neurologiem. którzy zalecą dpowiednie leczenie, być może operacyjne.
Pozdrawiam