Jabłka, pomidory i chleb w diecie refluksowej

Witam. Mam problemy gastrologiczne - refluks jelitowo-żołądkowy. Wiem dużo o mojej diecie ale są jeszcze szczegóły. Czy mogę spożywać surowe jabłka bez skórki oraz pomidory również pozbawione skórki. Keczup powinien być chyba wyeliminowany? Chleb na zakwasie, czy tradycyjny? Dziękuję i czekam na odpowiedź.

Pomidory i przetwory pomidorowe oraz jabłka są niewskazane, gdyż pobudzają receptory czuciowe w przełyku. Pieczywo dozwolone w diecie to pieczywo jasne, razowe oraz typu graham.