Chleb przy karmieniu piersią

WItam jaki najlepiej wybierac chleb karmiac piersia ktory jest najbardziej pełnowartościowy

Witam,
najlepiej wybierać pieczywo pełnoziarniste, czyli z mąki z pełnego przemiału. Takie chleby zawierają to, co najbardziej wartościowe w ziarnach: błonnik, witaminy z grupy B, magnez, cynk i inne mikroelementy. Najlepiej chleb na zakwasie, który zawiera pożyteczne bakterie. Pieczywo jasne pozbawione jest tych wartości i może powodować zaparcia. Proszę wybierać chleb żytni lub mieszany. Jeśli zauważy Pani niekorzystne objawy u dziecka np. wzdęcia, to można jeść pieczywo z mąki nieco lżejszej np. pytlowej lub graham.

Pozdrawiam serdecznie