Jak będzie funkcjonowała osoba z autyzmem atypowym w dorosłym życiu?

Mój syn ma15 lat dwa lata temu lekarze stwierdzili że ma autyzm atypowy f.841.Do tej pory uznawany był za zdrowego chłopca aczkolwiek nieśmiałego i zamkniętego w sobie. Martwie się czy on będzie w dorosłym życiu normalnie funkcjonować,podjąć pracę ,załorzyć rodzinę.Ta diagnoza była postawiona na podst obserwacji,nie miał żadnych badań,prócz tomografii ,wynik był prawidłowy.Dostał skierowanie do neurologa na konsultacje i badanie EEG,czy takie badanie pomoże rozwiać wątpliwości ,bo je mam i

Bez dokładnego zabadania neurologicznego trudno coś powiedzieć, są preparaty które są uznanymi jeżeli chodzi o terapię autyzmu np. BAD-y Pana Profesora Franza Enzmanna ,można też dodatkowo stosować Eyq w kapsułkach

proszę o kontakt bajko1@wp.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Pewnie będzie mu trudniej niż innym tak jak było do tej pory. Jeśli do teraz radził sobie, nauccył się samoobsługi, chodził do szkoły, sklepu, na spotkania to zapewne jest osobą wysokofunkcjonującą. Trzeba uczyć i pokazywać mu jak najwięcej takich praktycznych, życiowych rozwiązań. Znaleść taką dalszą szkołę i zawód, w którym się odnajdzie i dobrze porusza. Jeśli jest nieśmiały, a np lubi komputery to może coś związanego z informatyką. Trudno coś doradzić bo nie podała Pani informacji o szkole, nauce, jak przebiega i jakie są wyniki.
O wynik EEG najlepiej od razu zapytać lekarza. Badanie neurologiczne i zapis pracy mózgu jest elementem diagnozy.
Pozdrawiam