Jak będzie wyglądało leczenie grzybicy paznokci?

Mam prawdopodobnie grzybicę paznokci stóp (2 paznokcie u dużych palców są zainfekowane). Przez długi czas zwlekałam z pójściem do lekarza bo ten problem jest dla mnie ogromnie wstydliwy, ale teraz chcę w końcu iść. Moje paznokcie wyglądają źle, są bardzo grube, jakby nawarstwiło się wiele warstw paznokci i są zielone. Wydaje mi się że ich wzrost jest wstrzymany. Moje pytanie brzmi: jak dermatolog pozbędzie się tych paznokci? Kiedyś kawałek sam mi odpadł po tym jak mocno nim zahaczyłam o coś i to nie bolało, ale zdaję sobie sprawę z tego że usunięcie takiego paznokcia będzie trudne
KOBIETA, 24 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry , postępowanie trzeba zacząć od postawienia rozpoznania czy to jest grzybica! Oceni to lekarz na podstawie badania. Następnie podejmie on decyzję jaki sposób leczenia należy zastosować. Zdjęcie płytki paznokciowej nie jest zbyt skomplikowanym zabiegiem dla chirurga , który się tym zajmuje i ma doświadczenie. Pozdrawiam , z.żurawski