Jak długo jeszcze powinnam stosować dietę lekkostrawną?

Mam pytanie, 10 dni temu miałam operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Wczoraj zdjęto mi szwy, rana się dobrze goi, ale niepokoi mnie, że przy ucisku boli mnie miejsce nad raną, dodatkowo mój brzuch jest powiększony, wzdęty, mimo że jestem szczupła i przed operacją był płaski. Jak długo jeszcze powinnam stosować dietę lekkostrawną?

Dzień dobry,

długość stosowania tej diety jest indywidualna. Im lepiej się Pani będzie czuła - tym bardziej powoli i stopniowo można rozszerzać dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam , nie znam stanu wyrostka podczas operacji , przebiegu , zakresu ,operacji ani przebiegu pooperacyjnego - nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie na Pani pytania! Prosze zgłosić się do operatora - tam uzyska Pani wszelkie informacje! z.żurawski