Jak interpretować moje wyniki w kierunku zakażenia boreliozą?

Dzień dobry, 18.06.2018 miałam kleszcza. 3.08 wykonałam badania metodą CLIA na analizatorze Liaison. Wyniki: Przeciwciała w kl. IgG <5,00 AU/ml Wynik ujemny <10 AU/ml Wynik wątpliwy 10-15 AU/ml Wynik dodatni >15 AU/ml Przeciwciała w kl. IgM 20,55 AU/ml Wynik ujemny <18 AU/ml Wynik wątpliwy 18-22 AU/ml Wynik dodatni >22 AU/ml Następnie po miesiącu tj 6.09 powtórzyłam badania. Wyniki: Przeciwciała w kl. IgG <5,00 AU/ml Przeciwciała w kl. IgM 18,85 AU/ml Badania wykonałam ponieważ po około 5 tygodniach od ukąszenia, codziennie przez tydzień źle się czułam. Każdego dnia bolały mnie inne stawy - kolana, kciuki, duże paluchy u stóp, nadgarstek. Palce były opuchnięte. Kolejnego dnia czułam się przeziębiona tylko przez jeden dzień. Bardzo proszę o interpretację moich wyników. Jak powinnam dalej postępować? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje powtórzyć oznaczenie elisa i przy dodatnim wyniku w klasie igm powtorzyc badanie metoda western blot. proszę zgłosić się do lekarza reumatologa
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.