Jak interpretować wyniki badania hormonów tarczycy u osoby chcącej schudnąć?

Witam, Od ponad roku staram sie schudnac. Trzymam diete i cwicze 4 x w tygodniu pod okiem trenera. Waga caly czas stoi w miejscu czyli 76 kg. Zrobilam badania: TSH 2,570 FT3 3,51 FT4 1,27 Estradiol 314 Progesteron 0,76 Prolaktyna 442 Testosteron 62.5 Kortyzol 16,4 Witamina D3 23,00 I kilka innych ale reszta wyszla posrodku normy. Badania wykonane w 18 dniu cyklu. Czy mozna ktos mi doradzic czy podane hormony moga byc za to odpowiedzialne, jezeli tak jak moge je wyregulowac? Dziekuje i pozdrawia

Bez dokładnego wywiadu żywieniowo-chorobowego ciężko bazować na samych wynikach badań (szczególnie że wartości referencyjne wyników mogą różnić się między laboratoriami). Na pewno istotne jest przeanalizowanie Pani aktualnego modelu żywienia, gdyż to one w największej mierze wpływa na redukcję / stabilizację masy ciała.
Serdecznie zapraszam na konsultację drogą online lub w gabinecie, abyśmy mogły obrać prawidłowy plan działania, który przyczyni się do osiągnięcia Pani celu, jakim jest utrata nadmiernej masy ciała.

Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado
www.nutrado.pl

Proszę przeanalizować swoją dietę. Trenerzy z siłowni mają tendencję do obcinania kalorii i węglowodanów, co nie każdemu służy. Nie chcę tutaj generalizować, co do trenerów, ale to pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić, czyli sprawdzić czy dieta jest dostosowana dobrze do Pani aktywności fizycznej i zbilansowana właściwie dla Pani. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu, Paulina