Jak interpretować wyniki badania mammograficznego?

Witam mam 29lat i dostałam wyniki mojej mamografi,proszę mi powiedzieć czy to co mi wyszło jest to poważne ? Pierś o budowie tluszczowo-gruczolowa-wloknistej z wyraźną przebudową dysplatyczna.W piersi lewej zabrodawko owalny cień,gładko obrysowany o wym ok 30x40mm o niejednorodnej strukturze i mieszanej echogenicznosci mogący odpowiadać mastopatycznie przebudowanemu zrazikowi gruczolowemu ,nie można wykluczyć innego charakteru zmiany.

Lek. Tomasz Budlewski

A dlaczego mammografia a nie usg piersi? Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa lub onkologa