Jak interpretować wyniki rezonansu magnetycznego w sekwencji FSE?

W dniu dzisiejszym odebrałam wynik badania MR w sekwencji FSE, obrazy t1,t2-zależne, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej , wykazało: - krążki mk L3/4,L4/5 cz.odwodnione i o miernie obniżonej wysokości, krążki mk L2/3, L5/S1 z cechami dehydratacji w odcinkach tylnych - zaznaczona osteofitoza krawędziowa na powierzchniach trzonów kręgowych w dolnym odc. kręgosłupa L - tylne uwypuklenie krążka mk L3/4 z modelacją worka oponowego i przewężeniem otworów mk - okrężna wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 z modelacją worka oponowego i przewężeniem otworów międzykręgowych z modelacją i uciskiem na korzenie nerwowe - drobna centralna wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 modelująca worek oponowy - w trzonie L3 ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T1,T2-zal ulegająca wytłumieniu w STIR - ostre ustawienie kości krzyżowej Proszę o informację czy są to rzeczy niepokojące, bo ból czasami jest naprawdę uciążliwy odbierający prawą nogę.

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Obraz ten tłumaczy dolegliwości bólowe opisane przez Panią.
Z wynikiem należy zgłosić się do lekarza prowadzącego lub neurochirurga celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.