Kobieta , 24 lata Witam. Mam 24 lata i mam problem. 1,5 msc od porodu zaczelam intensywnie biegac, cwiczyc. I zaczely sie problemy. Bol kregoslupa, zawroty glowy, uczucie otepienia, lęk o zdrowie czy to wszystko jest normalne. RTG - skrzywienie kregoslupa ledzwiowo piersiowego i fizjologiczna lordoza szyjna. Objawy neurologiczne sa straszne. Nie da sie tak dluzej zyc. Jaka jest tego przyczyna ? Rezonans w kwietniu. Pozdrawiam
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Przede wszystkim jeśli ma się chory kręgosłup to nie powinno się intensywnie ćwiczyć a już na pewno na własną rękę trzeba udać się do osoby która pokieruje takim treningiem Oceń choroby patologie wzmocni stopniowo kręgosłup organizm bez jego przeciążania ustabilizuje sytuację mięśni stawów więzadeł poczekam na ocenę neurologa stopniowo wdrażając odpowiednie ćwiczenia i nie narazi pani na taki uszczerbek na zdrowiu jaki sama pani sobie w tej chwili funduje aktualnie wykonywany przez panią ćwiczenia to nie rehabilitacja ani leczenie tylko niszczenie sobie zdrowie

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.