Jak jeszcze mogę walczyć z hemoroidami?

Witam. Od kilku lat walczę z hemoroidami, stosuje maści, czopki ale na nic to się nie zdaje. Swego czasu leczylam się na mikroskopowe zap. Jelita grubego lekiem Asamax. Obecnie jest poprawa i nie biorę tego leku. Za to hemoroidy nie dają za wygraną i wydostaja się na zewnątrz. Do tego od paru dni odczuwam ból na wysokości kości ogonowej. Nie mam menstruacji od 50 dni, nie jestem w ciąży. Nie wiem co się dzieje. Hemoroidy tylko bolą, rzadko swedza, swedzialy parę lat temu ale teraz tylko bolą i trudno jest się wyproznic. Dodam, że matka miała podobne dolegliwości a parę lat temu zmarła na raka trzustki. Proszę o radę.

Szanowna Pani, warto aby chirurg przyjrzał się hemoroidom, najprawdopodobniej trzeba będzie je zaopatrzyć chirurgicznie. Pozdrawiam