Jak leczyć anoreksję bulimiczną?

Dzień dobry, od około dziewięciu lat borykam się z bulimią, a właściwie anoreksją bulimiczną. Cały mój dzień skupia się wokół jedzenia i diet. Działam na zasadzie wszystko albo nic. Dochodziło do różnych sytuacji, miedzy innymi: przez cały tydzień głodziłam się a gdy przyszedł weekend zjadałam całą lodówkę wymiotowałam, a później leżałam bez sił i płakałam. Mocno ograniczyłam spotkania towarzyskie, ponieważ albo wiązały się one z wyjściem do knajpy a ja byłam na wiecznej diecie albo z uczuciem niewystarczającej doskonałości ciała mam na myśli dodatkowe kilogramy, które muszę zgubić, aby moc się spotykać ze znajomymi i czuć się dobrze. Mam świadomość, że nie jestem w stanie sobie sama z tym poradzić, za długo to trwa, wielokrotnie podejmowałam już takie próby. Moje pytanie jest następujące czy wystarczy zwykła wizyta u psychologa czy też nie obędzie się bez leczenia farmakologicznego? Dodam że działa to na zasadzie obsesji.

Witam! Z tego co zrozumiałem, to nie było do tej pory próby leczenia profesjonalnego. Najlepiej zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego: przebadają, określą profil osobowości poziom lęku itp. zaproponują odpowiednią strategię postępowania. PZP jest to taki "kombajn", gdzie przyjmują psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci. W przypadku braku wolnych terminów w PZP pozostają instytucje prywatne. Powodzenia W. Łuczkowski.