Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć ataki paniki i mrowienia?

Witam.we wrześniu mialam atatki paniki.w listopadzie poszłam do psychiatry ktory zdiagnozowal silną nerwicę lękową .biorę od tsmtej pory sympramol.mam dużo różnych objawów somatyczynych..np bóle i mrowienia w plecach lub drętwienie w głowie .psychiatra powiedział ze to wszystko z nerwicy się bierze..ale ostatnio strasznie szybko się męczę ,dosłownie najmniejszy wysiłek powoduje zmeczenie i duszność (nawet zmiana pieluchy u dziecka, synek ma rok)to mnie strasznie martwi.i jeszcze często mam szum w głowie i pobolewania w uchu.czy to faktycznie moze byc od zaburzenia?czy moze zrobić jakies badania jesli tak to jakie?
KOBIETA, 36 LAT 8 miesięcy temu

Leczenie nerwicy

Szanowna Pani, wskazana jest konsultacja neurologiczna i laryngologiczna oraz równolegle z farmakoterapią stosowanie leczenia metodą psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na objawy pochodzenia nerwicowego.

Zachęcałabym Panią (do rozważenia) do podjęcia (równolegle z farmakoterapią) terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby efektywnym i komplementarnym leczeniem.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam serdecznie, Ataki paniki oczywiście poza farmakoterapią leczy się psychoterapią. Zachęcam Panią do umówienia się z terapeutą na konsultację w celu omówienia, co może zaproponować jako formę pomocy. Oczywiście wszelkie somatyczne dolegliwości po wykluczeniu podłoża fizjologicznego u lekarzy specjalistów, mogą wynikać z nerwicy. Wtedy najlepszym i najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie jest psychoterapia indywidualna.

Zapraszam na rozmowę i pozdrawiam, Magdalena Rachubińska PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy