Jak leczyć ataki paniki i mrowienia?

Witam.we wrześniu mialam atatki paniki.w listopadzie poszłam do psychiatry ktory zdiagnozowal silną nerwicę lękową .biorę od tsmtej pory sympramol.mam dużo różnych objawów somatyczynych..np bóle i mrowienia w plecach lub drętwienie w głowie .psychiatra powiedział ze to wszystko z nerwicy się bierze..ale ostatnio strasznie szybko się męczę ,dosłownie najmniejszy wysiłek powoduje zmeczenie i duszność (nawet zmiana pieluchy u dziecka, synek ma rok)to mnie strasznie martwi.i jeszcze często mam szum w głowie i pobolewania w uchu.czy to faktycznie moze byc od zaburzenia?czy moze zrobić jakies badania jesli tak to jakie?

Szanowna Pani,
wskazana jest konsultacja neurologiczna i laryngologiczna oraz równolegle z farmakoterapią stosowanie leczenia metodą psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na objawy pochodzenia nerwicowego.

Zachęcałabym Panią (do rozważenia) do podjęcia (równolegle z farmakoterapią) terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby efektywnym i komplementarnym leczeniem.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam serdecznie,
Ataki paniki oczywiście poza farmakoterapią leczy się psychoterapią. Zachęcam Panią do umówienia się z terapeutą na konsultację w celu omówienia, co może zaproponować jako formę pomocy. Oczywiście wszelkie somatyczne dolegliwości po wykluczeniu podłoża fizjologicznego u lekarzy specjalistów, mogą wynikać z nerwicy. Wtedy najlepszym i najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie jest psychoterapia indywidualna.

Zapraszam na rozmowę i pozdrawiam,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA