Jak leczyć dziecko z obsesją?

Moja córka ciągle mi powtarza że ma grube uda i łydki nie mogę jej uspokoić, poszłam z nią do lekarza, lekarka chciała jej wypisać skierowanie do psyhologa dziecięcego ale obiecała że się poprawi sama tego nie chcę aby znalazła się w psychiatryku.

Witam,

wskazana jest konsultacja u psychologa dziecięcego, w celu diagnostyki, nie hospitalizacji i zastosowanie ukierunkowanej pomocy.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią, żeby jednak nie czekać i skorzystać z konsultacji psychologicznej,
inspirując do niej Córkę.

Życzę Pani i Córce zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Przede wszystkim konsultacje psychologiczne (psychoterapeutyczne) nie prowadzą do hospitalizacji w szpitalu psychiatrycznym, co więcej mogą przed nią uchronić. Nie podała Pani w jakim wieku jest córka. Jednak w szczególności w czasie dojrzewania dziewczęta stają się wyjątkowo wrażliwe na punkcie swojego wyglądu zewnętrznego. Charakteryzuje się to nadmierną uwagą skierowaną na wygląd, przez co mogą czasem wydawać się próżne i skoncentrowane tylko na wyglądzie. Są to jednak naturalne etapy w dojrzewaniu. Inną kwestią jest brak akceptacji swojego ciała, lub jakiejś jego części. Niezadowolenie mogą wywoływać różne części ciała: nos, usta, włosy, brzuch, piersi itd. Problem pojawia się jednak gdy kompleksy zaczynają wpływać na życie dziecka. Niektóre dzieci mogą np unikać kontaktów społecznych ( w tym również chodzenia do szkoły) , aby nie narazić się na krytykę, czy ocenę rówieśników. Niestety często ta krytyka odbywa się tylko w głowie młodych. Jednak wzbudza poczucie niższości i bycia gorszym od innych. Stąd dobrze skonsultować się z psychologiem i wspólnie zastanowić się , czy wystarczą konsultacje psychologiczne, czy lepiej podjąć decyzję o psychoterapii. Pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/