Jak leczyć nawracające zapalenie gardła?

Syn ma 5 lat, dwa tygodnie temu zachorował na zapalenie gardła, ale zostało to wyleczone i po dwóch tygodniach wrócił do przedszkola. Niestety czwartego dnia wrócił z dudniącym kaszlem i katarem. Od lutego do czerwca mały był pod opieką alergologa, ponieważ notorycznie były nawroty zapalenia krtani, zapalenia gardła bądź zapalenia oskrzeli. Był leczony wziewami F*** 50 ug ,S*** 50, po których był spokój z chorowaniem. Czy powinnam kontynuować podawanie wziewów? Proszę o poradę.

Witam serdecznie!

W okresie jesienno-zimowym wiele dzieci choruje, szczególnie jeżeli chodzi o przedszkolaki, które niestety zarażają się wzajemnie.
Syn wrócił do przedszkola po wyleczonej infekcji, jednak proszę pamiętać, że po przebytej chorobie odporność dziecka jest osłabiona, z tego powodu łatwiej mogło dojść do ponownej infekcji. Niestety bez możliwości zbadania dziecka i obejrzenia wyników badań dodatkowych trudno wypowiadać się na temat możliwej farmakoterapii. Konieczna jest niestety wizyta u pediatry. Z pewnością jeżeli infekcje dróg oddechowych będą nawracały konieczna będzie również ponowna konsultacja z alergologiem, dopiero wówczas będzie można podjąć decyzję o ewentualnym ponownym włączeniu leków wziewnych.

Pozdrawiam