Jak leczyć te zaburzenia psychotyczne u żony?

Witam żona w 2008 roku była leczona na oddziale psychiatrycznym rozpoznanie na karcie leczenia - ostre wielopostaciowe zaburzenia psychotyczne F23.0. Teraz po tylu latach w ostatnim tygodniu wróciła ta choroba bo objawy są takie same : mówi nierealne rzeczy, słyszy coś co nie było powiedziane , straciła całkowiceie apetyt do jedzenia , mało śpi po godzinie i wstaje. Dzieje się tak od 5 - 6 dni i jakby codziennie się nasilało. Prosze o pilna radę co robić. Czy można to leczyć w domu bez pobytu w szpitalu po konsultacji z lekarzem psychiatrą.

Witam! konieczny kontakt z lekarzem psychiatrą, on po zbadaniu oceni aktualny stan psychiczny i podejmie najwłaściwszą decyzję. Psychozy można leczyć także w domu. Problemem jest powszechny fakt braku wglądu w sprawę chorobową i "uzasadniony" opór przed przyjmowaniem leków. Powodzenia W. Łuczkowski.