Jak leczyć uczulenie na słońce?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie odczulania na światło słoneczne - od ok. 15 lat mam uczulenie na słońce. Zaczyna się w czerwcu i trwa do późnej jesieni. Najgorzej jest na twarzy, potem szyja i dekolt, w mniejszym stopniu ramiona i nadgarstki. Na codzień używam najwyższych filtrów 50 , kosmetyki te same przez cały rok, sprawdzone (w zimie moja cera jest najlepsza, nie muszę nawet nakładać filtrów). Wysokie filtry działają tylko przez kilka-kilkanaście minut, potem zaczyna mnie uczulać w mniejszym lub większym stopniu. Unikam słońca jak mogę, spacery robię tylko wieczorami albo superwcześnie rano, zero wyjazdów urlopowych... Dodatkowo mam alergię na trawy, zboża i żyto - ale to mogę przetrwać, najgorzej ze skórą twarzy i słońcem. Jakie są metody odczulania na fotodermatozy i która jest najskuteczniejsza? Nie chodzi mi o biorezonans (tylko to zdołałam znaleźć w internecie). Jakieś bardziej wiarygodne metody. Nawet jeżeli miałabym się odczulać raz do roku przed sezonem słonecznym to już byłoby dobrze. Jedynie co dostaję teraz od dermatologa to maści ze sterydami - ale to sposób tylko doraźny jak już problem wystąpi i do tego pogarsza mi bardzo stan skóry i nie rozwiązuje przyczyny. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Niestety medycyna nie zna leku który leczyłby do końca Pani dolegliwości.