Jak mogła być przyczyna śmierci?

Chciałem się zapytać bo wujek miał zatrzymanie akcji serca i zgon a nie została wpisana przyczyna śmierci dlaczego? jaka mogła być przyczyna? leczył się na cukrzyce choltesterol miał wysoki, cukier w normie po smiertnie tylko wpisane NZK w mechanimie asystoli.jaka mogła być przyczyna??

Musi Pan uzupełnić swoje pytanie: czy do śmierci doszło w szpitalu w trakcie leczenia/diagnostyki innej choroby czy w domu? Jestem przekonany, że w karcie wypisowej ze szpitala, bądź w dokumentacji pogotowia ratunkowego umieszczono wyjściową, pośrednią i bezpośrednią przyczynę zgonu. Do zatrzymania krążenia w mechanizmie asystolii dochodzi najczęściej w przebiegu hipoksemii (np. w przebiegu ostrej niewydolności oddechowej), zatorowości płucnej, odmy opłucnowej, zaburzeń elektrolitowych (np. zbyt wysokiego stężenia potasu) czy zawału serca (w tym przypadku zwykle z prawej tętnicy wieńcowej).