Jak najskuteczniejszej leczyć wrzodziejące zapalenie jelita grubego?

Witam, choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W fazie aktywnej, która występuje u mnie w tak zaostrzonym stanie drugi raz przebieg jest nie do wytrzymania w okolicach odbytu. Wręcz przeciwnie niż książkowo wypróżniam się zdecydowanie mniej. W pierwszych trzech dniach po prawej stronie robi się niewielki guzek wewnętrzny. W pozostałych trzech dniach Ten guzek rośnie do wielkości dłoni rozprzestrzeniając na 2 pośladek i odbyt. Co z tym zrobić ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza gastroenterologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć