Jak należy stosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam 20 lat. Mam chłopka i współżyjemy. Byłam u swojego ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. I właśnie o to chciałam zapytać, kiedy powinno się zacząć je brać? wiem ze w pierwszy dzień miesiączki tyle, że mam mały dylemat. Zazwyczaj najpierw mam plamienie (brązowego bądź ala czerwonego odcieniu) a dopiero później następuje krwawienie. Więc nie wiem kiedy powinnam rozpocząć opakowanie? Może Wy mi pomożecie? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Piszesz, że przed wystąpieniem miesiączki pojawia się u ciebie plamienie. Skąd wiesz, że to nie jest początek miesiączki? Menstruacja nie musi zaczynać się obfitym krwawieniem. Jeżeli masz wątpliwość co do początku miesiączki powinnaś udać się do ginekologa, aby sprawdził z jakiego powodu występuje u Ciebie owe plamienie.

Serdecznie pozdrawiam