Jak naprawić relacje w swoim związku?

Witam. Wraz z moim chłopakiem mamy 18 lat, jesteśmy razem juz 2. Jak wiadomo sa wakacje, ostatnio troche sie kłócimy o głupoty, kiedy go nie ma czuje sie dziwnie mysle o różnych rzeczach(np co byłoby gdybyśmy nie byli razem). Kiedy jest to jestem szczęśliwa, o niczym nie mysle. Dodam ze od września miałam kontuzje co wykluczyło mnie z piłki nożnej ktora uprawiałam. Wrócę dopiero za około 2-3 miesiąc.e. Momentami chce odpocząć od tego związku, bardzo go kocham. Czego to moze byc przyczyna? Nadmiernych głupich kłótni i mojego bezpotrzebnego myślenia? Dodam ze w roku szkolnym chodzę do psychologa szkolnego. Czy ktoś moze mi doradzić co robic, aby nie zawalić związku głupimi błędami? Ile powinnismy dawać sibie przerwy jak widujemy sie codziennie? Dodam ze mój tata troche nadużywa alkoholu i to tez wpływa na moja psychikę. Co moge zrobic aby z chłopakiem było dobrze? Bardzo mi na tym zalezy. Gdy miedzy nami jest „troche kłótni”!to następnego dnia budze sie z bólem głowy i wystraszona. Prosze o pomoc.

Witam Panią,
moim zdaniem jest Pani osobą współuzależnioną i wiąże się to z nadużywaniem alkoholu przez Pani ojca. Osoby współuzależnione generalnie mają bardzo niską samoocenę. Myślę, że do tej sytuacji doszła jeszcze kontuzja, która wycofała Panią z czynnego sportu. Taka mieszanka może dać sytuację w której jest Pani niezadowolona z siebie i tą niechęć przenosi Pani na partnera - nieświadomie zresztą - stąd kłótnie z partnerem o drobiazgi. Warto pomyśleć o podniesieniu własnej samooceny. Proszę znaleźć w internecie cechy osób współuzależnionych i spróbować samodzielnie lub z psychologiem przepracować to. Kiedy będzie Pani pewna swoich uczuć to nie będzie dochodziło do nieporozumień pomiędzy Panią a partnerem. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl