Jak ocenić ten obraz RTG u 34-latki?

Witam Jestem kobietą w wieku 33 lat , palę papierosy zostałam skierowana na RTG w związku z planowanym zabiegiem usunięcia pęcherzyka żółciowego. Uzyskałam taki opis badania badania RTG Miąższ płucny bez zagęszczeń. Sylwetka serca prawidłowa. Krążenie płucne wydolne. Uwypuklony cień lewej wnęki płucnej- do porównania z poprzednimi badaniami. Prawoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Czy jest się czym martwić z nie mam żadnych objaw typu kaszel , krew w moczu itp , nie posiadam żadnych wcześniejszych badań RTG , systematycznie robiłam morfologie dzięki czemu wykryto u mnie tarczyce , innych nieprawidłowości nie wykryto . Pozdrawiam

Opisany wynik wymaga pilnej konsultacji. Być może jest to zupełnie niewinne znalezisko - stąd warto porównać z poprzednimi wynikami badań obrazowych jak RTG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny (jeśli są dostępne). Jeśli nie ma wyniku do porównania, będzie prawdopodobnie konieczne wykonanie dodatkowych badań obrazowych. Tego typu opis wymaga diagnostyki w kierunku schorzeń nowotworowych oraz m.in. sarkoidozy. Zwłaszcza w początkowych stadiach mogą one nie dawać żadnych objawów. Tak więc proszę o pilną wizytę - najlepiej u lekarza POZ (może on wystawić kartę DILO w razie potrzeby, co przyspiesza diagnostykę w przypadkach podejrzanych onkologicznie).