Jak ocenić wynik TK jamy brzusznej u 57-latki?

Witam, W opisie badania wyszło: trzustka hyperechogeniczna o gładkich zarysach. Czy wszystko ok? Dodam, że wątroba stłuszczona, niejednorodna, niepowiększona bez cholestazy i wyraźnych zmian ogniskowych. Dziękuję za pomoc.

Dzień dobry,

opisany wynik badania powinno zostać ocenione po dokładnym zebranym wywiadem od pacjentki oraz badaniem fizykalnym oraz wykonanych wcześniejszych badań laboratoryjnych z krwi enzymy trzustkowe i na tej podstawie ocenia się opis badania TK jamy brzusznej.

Zalecam kontakt z lekarzem który zlecił diagnostykę obrazową.

Pozdrawiam