Jak odzyskać chęć do życia po rozwodzie?

Witam, jestem mężczyzna po 30 roku życia. W tym roku rozwiodla się ze mną moja żona.Była, i nadal jest, największa miłością mojego życia, mamy wspaniałego synka i to chyba tylko on sprawia że nadal oddycham. Codziennie rano kiedy się budzę pierwszą moja myślą jest co by było gdybym się zabił, mam tak od rozstania się z moją żoną. Nie jestem już szczęśliwym i radosnym człowiekiem jak wcześniej, zrobiłem się nerwowy, czuje ze nigdy nie będę potrafił już nikogo pokochać...

W podobnej sytuacji- kryzysu związanego z rozpadem małżeństwa- warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą. Pomoże przeżyć swoistą utratę,poradzić sobie z pojawiającymi się emocjami (zarówno niewygasłymi uczuciami wobec żony, jak i żalem, smutkiem, złością, rozczarowaniem), odbudować poczucie wartości i pewności siebie, na nowo odnaleźć sens życia i życiowe cele, a także odbudować bezpieczeństwo i zaufanie do ludzi. Zmiana, odzyskanie spokoju i radości oraz satysfakcji z życia jest możliwe, a z pomocą specjalisty można osiągnąć ją szybciej.

Witam, rozstanie, a szczególnie rozwód powoduje poczucie straty. Podobnie, jak w żałobie, poradzenie sobie z tą sytuacją wymaga czasu (przeciętnie ok. 1 roku, dlatego nie bez przyczyny mówi się, że czas leczy rany) i przebiega w sposób fazowy. U Pana sytuacja jest tym trudniejsza, że po pierwsze dalej kocha Pan żonę, a po drugie macie syna, więc oprócz utraty żony, występuje utrata życia rodzinnego. Wspomniane fazy to zaprzeczenie, gniew, negocjacje, depresja, akceptacja. Proszę spróbować odnaleźć się gdzieś w tych sformułowaniach. Zaznaczam, że wszystkie oznaczają normę, czyli każdy przeciętny człowiek przez to przechodzi w wyniku utraty kogoś lub czegoś ważnego i poza poszukiwaniem wsparcia u najbliższych, niewiele trzeba z tym robić. Natomiast, kiedy któraś z faz się przedłuża, szczególnie depresja, dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty. Być może w Pana wypadku byłoby to dobre już teraz. Psycholog pomoże Panu w poradzeniu sobie z rozstaniem, będzie towarzyszył przy kolejnych fazach, a także zapewne pomoże w zrozumieniu całej tej sytuacji, która się u Pana wydarzała. Oczywiście polecam częste widywanie się z synem, kontakt z rodziną i przyjaciółmi, a także aktywności, które sprawiają Panu przyjemność. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam,

prezentuje Pan zaburzenia suicydalne, co może być wskaźnikiem depresji, w związku z tym zalecałabym konsultację psychiatryczną - w celu zastosowania farmakoterapii i/lub psychoterapię jako metodę leczenia równolegle z farmakoterapią.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Zawierając związek małżeński z drugą osobą wydaje nam się,
że nasza miłość wystarczy, żeby związek był szczęśliwy.
Niestety, czasami zdarza się inaczej.
Rozwód należy do najbardziej traumatycznych
wydarzeń w życiu człowieka. Intensywność przeżywania
jest porównywalna ze śmiercią bliskiej osoby.
Zwykle całkowicie dezorganizuje życie.
Rozwód zazwyczaj niesie za sobą złość, niepokój,
frustrację, poczucie zwątpienia, poczucie odrzucenia,
poczucie rozpadu wewnętrznego, poczucie
osamotnienia, utratę pewności siebie
oraz poczucie niskiej wartości a nawet depresję.
Zachęcam Pana do podjęcia terapii psychologicznej,
która pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości
a także pogodzić się z przeszłością
i rozpocząć nowy etap w życiu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, rozwiodła się z Panem żona która była, i nadal jest, największą miłością Pana życia. Rozumiem, że jest Panu bardzo trudno pogodzić się z tą sytuacją, rozstanie z ukochaną osobą jest bolesnym doświadczeniem. W tej chwili nie odczuwa Pan takiej radości jak kiedyś, ponieważ przeżywa Pan trudny moment w życiu. Ma Pan wspaniałego synka który daje Panu nadzieję, o którym Pan myśli, daje Panu radość. To dobrze że myśli Pan o nim, chce być dla niego ojcem. Na pewno syn również potrzebuje i będzie potrzebować z Panem kontaktu, liczy na to że w przyszłości również będzie Pan przy nim obecny. Kto jak nie ojciec może pokazać synowi jak wygląda świat. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii aby móc szybciej powrócić do równowagi. Przesyłam link gdzie znajdzie Pan placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub może Pan skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl