Jak ograniczyć stosowanie środków na przeczyszczenie podczas odchudzania?

Witam. Mam 22lata, 170cm, waga waha się 68-72 non stop. Kiedyś ważyłam prawie 80kg. Udało mi się trochę schudnąć, ale moim marzeniem jest ważyć 60kg. Jednak od 4-5lat mam problem z przeczyszczaniem. Stosuję środki bardzo często i w dużych ilościach. Kiedy zjem za dużo, czuję się "brudna" i sięgam po herbatki lub tabletki - przekraczajac zalecaną dawkę. Daje mi to komfort, ale wiem że się niszczę. Zaczęłam chodzić na siłownię 4razy w tyg. Ale czasem tyję nawet jesli zjem 1200kcal. Tracę grunt.

Dzień dobry,

proszę osobiście skontaktować się ze specjalistą, ponieważ problem jaki Pani opisuje jest złożony i wymaga profesjonalnego podejścia. Stosowanie diet o zbyt niskiej kaloryczności, połączone ze stosowaniem środków przeczyszczających, nie jest dobrym rozwiązaniem, żeby schudnąć. Tym bardziej, że jest Pani osobą młodą i w niedalekiej przyszłości może mieć to bardzo negatywne skutki dla Pani stanu zdrowia - proszę tego nie lekceważyć. Ze wsparciem doświadczonego specjalisty na pewno uporządkuje Pani swój sposób żywienia, co znacząco poprawi Pani samopoczucie. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam,
mgr Karolina Janion - dietetyk kliniczny

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Zalecałbym skorzystać z pomocy dietetycznej i psychologicznej. Pani decyzje bardzo osłabiają organizm i niszczą zdrowie. Jedzenie takiej ilości kcal przy treningu wcale nie pomaga schudnąć, co więcej jest niebezpieczne! Jeśli chodzi o stosowanie środków przeczyszczających: zmniejszenie masy ciała po ich stosowaniu to efekt utraty wody, a nie tłuszczu! A ilości, o których Pani pisze bardzo szkodzą zdrowiu i mają mnóstwo efektów ubocznych (mogą prowadzić nawet do raka jelita grubego!). Postępując w taki sposób z pewnością nie utrzyma Pani wagi, a bardzo zaszkodzi swojemu ciału. Problem jest zbyt złożony, by dało się go rozwiązać odpowiadając na niego na piśmie – zdecydowanie potrzebne są spotkania, które pomogą Pani zmienić myślenie. Naprawdę bardzo proszę podejść do tego poważnie i znaleźć pomoc u specjalisty, który pomoże Pani zdrowo schudnąć.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351
Warto przeczytać również:
Nieskuteczność diety, zniechęcenie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/nieskutecznosc-diety-zniechecenie.html?c=9