Jak popracować nad samoakceptacją?

Witam mam 50 lat od lat nie pracuję choruję leczę się też u psychiatry i dlatego czuję się gorsza,inna nikt mnie nie lubi Nie mam rodziny A z dorosłymi dziećmi nie mam dobrego kontaktu Nie wiem co robić jak dalej żyć czuję się taka bezradna nic nie umię załatwić sama w urzędach czuję ogromny strach przed wszystkim że coś się stanie ze mi coś grozi że wszyscy na mnie patrzą i obgadują A jestem też gruba Co mam zrobić żeby było lepiej Najbezpieczniej czuję się w domu ale tu też mi źle bo płaczę i jest mi smutno gdzie mogła bym się zgłosić lub napisać żeby poznać kogoś kto mnie zaakceptuje Dziękuję

Witam. Proszę zastanowić się i porozmawiać z lekarzem psychiatrą o możliwości podjęcia leczenia na dziennym oddziale psychiatrycznym. Pacjenci spędzają tam kilka godzin dziennie w wyznaczonym czasie, a popołudniu wracają do swoich domów i nocują u siebie. Leczenie trwa zazwyczaj 12 tygodni i obejmuje farmakoterapię i psychoterapię oraz zajęcia dodatkowe. Poza tym, że będzie Pani pod codzienną opieką lekarza będzie Pani mogła skorzystać z psychoterapii grupowej i czasami także indywidualnej, zajęć takich jak np. relaksacja, muzykoterapia. Być może obecność innych osób, kontakt z innymi ludźmi, wsparcie jakie Pani będzie mogła uzyskać, okażą się ważnym krokiem, aby wyjść z poczucia samotności, smutku i tęsknoty za akceptacją i obecnością drugiego człowieka. I co nie mniej ważne, jest to bezpieczne miejsce, w którym może Pani otrzymać specjalistyczną, wszechstronną pomoc i przekonać się, że inni miewają podobne problemy a przy odpowiednim wsparciu radzą sobie z nimi całkiem dobrze. Życzę Pani powodzenia i pozdrawiam.

Dzień dobry. Konieczny jest kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą. Ten pierwszy może okazać się dużym wsparciem i pomocą w przełamywaniu się do różnych form aktywności, czy redukcji lęku. Psychoterapeuta natomiast pomoże Pani zmierzyć się z tym co leży u podstaw Pani problemu, tak aby nauczyła się Pani radzić sobie z lekami i rozumieć ich pochodzenie. Na pewno jednak konieczne jest sko0rzystanei z czyjeś pomocy.

pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/