Jak poradzić sobie z depresją pogłębiająca się z tygodnia na tydzień?

Witam, Od ponad pół roku przeżywam częste stany depresyjne, gdzie z kazdym tygodniem jest coraz gorzej. Dodam, że uczęszczam do psychiatry i psychologa, i mam stwierdzoną depresję. Jestem w klasie maturalnej i zostało mi bardzo mało czasu do egzaminów, co więcej nie zaliczyłam semestru z matematyki. Moim największym problemem jest to, że zupełnie nie jestem w stanie się niczego nauczyć, a nie chcę powtarzać klasy. Uciekam ze szkoły i sięgam po coraz gorsze używki, żeby nie myśleć o obowiązkach, które mnie przerastają. Boję się podejmować jakichkolwiek decyzji i już nawet nie wiem, co powinnam zrobić. Nawet nie wiem, czy to odpowiedni portal na moje "problemy".. Proszę o pomoc..

Być może dobrze będzie zmienić psychologa, skoro stan zamiast się polepszyć to się pogarsza. Polecam specjalistę Poznawczo-behawioralnego, który dodatkowo będzie potrafił zaproponować skuteczne metody uczenia się (jakże przydatne w tym momencie). Pozdrawiam