Jak postępować w przypadku niewystąpienia krwawienia w 7-dniowej przerwie?

Witam, od niedawna stosuję tab. anty. - Kontracept. W ten poniedziałek wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego opakowania, by zrobić 7dniową przerwę na kolejne opakowanie. W tym tyg. powinno wystąpić krwawienie i obawiam się, co jeśli nie wystąpi? Mam zacząć brać drugie opakowanie, mimo tego, że krwawienia nie było? Chcę dodać, że każdą tabletkę brałam o tej samej porze przez 21 dni, z różnicą 10-15.minut. Proszę o radę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez względu na to czy krwawienie pojawi się czy nie należy zastosować kolejne opakowanie.