Jak pozbyć się takiego bólu brzucha?

Witam mam 25 lat mam ostanio problem z bólami brzucha a raczej kłucia jak by ktoś mi szpilkę wkładał w brzuch . Zaczyna się od lewego żebra po pępek z lewej strony . Mój brzuch wygląda jak bym była w 6 miesiącu ciąży a nie jestem w ciąży . Dodam że nie jestem osobą spokojna dużo stresu mam ostanio i jestem bardzo nerwowa do tego dobijają mnie komentarze ludzi ze jestem w ciąży a to nie prawda przez mój brzuch. Lekarza mam dopiero za 2 tyg nie wiem co robic...
KOBIETA, 26 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej do czasu wizyty u lekarza nie będzie Pani w stanie niczego zrobić. Kluczowe jest bowiem wykonanie badań diagnostycznych w tym kierunku. Dopiero na podstawie ich wyników można podejmować dalsze działania.

Dolegliwości bólowe brzucha mogą mieć bardzo wiele przyczyn – zarówno od strony gastrologicznej, jak i ginekologicznej. Powiększony brzuch może świadczyć o wzdęciach, a także o problemach związanych z funkcjonowaniem układu pokarmowego. Mogą to być choroby żołądka, trzustki, wątroby czy jelit.

W pierwszej kolejności lekarz zapewne zleci Pani podstawowe badania krwi oraz USG jamy brzusznej. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie gastroskopii lub kolonoskopii.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia,

https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-wzdety-brzuch.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.