Jak przebiega próba prowokacyjna na lignokainę i lidokainę?

Witam, za kilka dni idę na próbę prowokacyjną na lignokainę/lidokainę. Przyznam, że trochę się boję. Jak takie badanie wygląda?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W próbie tej podaje się związek badany w małych ilościach na skórę lub śródskórnie i bada reakcję organizmu na takie działanie. Nie ma obaw, wszystko dzieje się pod okiem lekarza.