Jak przekonać dziecko chore na autyzm do jedzenia?

mam 5 letniego syna chorego na autyzm,je paluszki suche bułki i pije wode,o niczym innym nie ma mowy bo zaraz wymiotuje ,jak przekonac go do jedzenia ?prosze o pomoc zrozpaczona mama
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Proszę pamiętać, że dziecko chore na autyzm może być nadwrażliwe na różne bodźce - w tym także na bodźce smakowe - może dlatego Pani syn wybiera jedynie produkty, o których Pani wspomniała.
Często zdarza się również, że dzieci z autyzmem mają problemy z nieprawidłową strukturą ścian jelit, dlatego niektóre produkty mogą być nietolerowane. Warto, żeby skonsultowała się Pani z pediatrą, który ma wiedzę na temat autyzmu i będzie w stanie zaproponować Pani odpowiednią dietę dla synka.
Pozdrawiam

Warto spróbować metoda "małych kroków". Może na początek próbować przygotowywać jedzenie podobne do paluszków i bułeczek (np bułeczki pieczone w domu z odrobina mięsa, sera,twarogu żeby maluszek się przyzwyczajał powoli do smaku, a tez jak wzrokowo będzie to podobne powinno mu być łatwiej). Potem stopniowo zwiększać dodatkowy składnik, jeśli zostanie zaakceptowany.
Jest opisana taka praca z dzieckiem z zaburzeniem z kręgu autyzmu dotycząca "rozstania" z ogromnym kocykiem, bez którego dziecko dostawało napadów złości, a którego wielkość uniemożliwiała mu funkcjonowanie i rehabilitację. Mama (razem z malcem) codziennie zmniejszała kocyk o kawałek. Początkowo dziecko było zdziwione, później jednak aktywnie włączyło się w ten proces, aż kocyk miał wielkość poszewki na jasiek i w tej formie maluch mógł już go nosić, a nie przeszkadzał mu w poruszaniu i rehabilitacji.
Domyślam się, ze dużo już Pani wie o chorobie syna i niejeden sposób już wypróbowała.To trudne poszukiwania wymagające wiele wiary i cierpliwości, której Pani z bardzo życzę!