Jak przekonać osobę z myślami samobójczymi do leczenia?

Co zrobić, gdy osoba, która dwa razy chciała odebrać sobie życie nie chce iść do lekarza? Nie mówię tu o próbach samobójczych, ale o natrętnych myślach. Dodam, że stan tej osoby trochę się poprawia.

Niestety nie zmusi Pani nikogo do terapii, ale trzeba uparcie ją namawiać do podjęcia próby chociaż rozmowy z lekarzem psychiatrą lub rodzinnym. Może łatwiej będzie zacząć od konsultacji psychologicznej