Jak radzić sobie z wyjałowieniem organizmu?

Dzień dobry, Prawdopodobnie przez antybiotyki, które dostałem od stomatologa (taki przykry okres) wyjałowił mi się organizm, tak przynajmniej stwierdziła Pani Doktor w przychodni rodzinnej. Powodem były ciągłe nawracające dosłownie co 2-3 dni zapalenie gardła, ból aż pod uszy, osłabienie itd. Miałem robione badania krwi. Podobno nic bardziej poważnego i to wirus. Dostałem doustną szczepionkę na odbudowanie odporności witamine d3, której miałem dolną granice normy oraz lek groprinosi, który miał mnie wspomóc. Oprócz tego do picia probiotyk lacidal dla dorosłych. Na chwilę obecną czuję poprawnę bo infekcja może nawet tydzień mnie nie łapać ale jednak wraca i męczy. Wszystkie w/w leki już zjadłem. Pytanie: jak jeszcze mogę sobie pomóc wzmocnic tą odporność żeby zmniejszyć lub wyeliminować te infekcje? Dodam jeszcze, że mam krzywą przegrodę nosową, ale od zawsze mam taką a wcześniej problemu nie miałem więc nie wiem czy to może mieć wpływ. Dziękuję za odpowiedź.

Szczepionki podaje się na podstawie wyniku wymazu z gardła lub nosa. podawanie szczepionek w ciemno to błąd. W obecnym czasie dolna granica poziomu Vit D to powyżej 60 ciu. Zrób sobie poziom IGG, wit B12, B6, kwas foliowy. I nie chodź tak często po lekarzach z byle czym. lecz się domowymi sposobami. świat ma kilka tysięcy lat i ludzie przeżyli jakoś bez lekarzy.