Jak radzić sobie ze znużeniem i zmęczeniem?

Jestem mężczyzną mam 30 lat, mój problem polega na bardzo szybkim znużeniu i braku koncentracji. Może opiszę mój problem, od kilku lat najmuję się osobą starszą w domu, przez to bardzo rzadko wychodzę z domu, ale jak już wyjdę, to po 1-2 godziny odczuwam bardzo silne znużenie. Jak jadę autem to nie mogę się skoncentrować i po 30 minutach jestem znużony. Staram się dobrze odżywiać i nie mam żadnych nałogów, do miesiąca zażywam magnez (lek) ale to nic nie pomaga. Jeszcze dodam, że pamięć mi się pogorszyła. Czy przyczyną może być bardzo rzadkie wychodzenie z domu, przez co mózg nie dostaję bodźców i powoduję bardzo silne znudzenie. Proszę o radę co mam robić?

Szanowny Panie, dobrze by było zrobić podstawowe badania laboratoryjne takie jak morfologia czy stężenie glukozy we krwi oraz jak Pan wspomniał, częściej wychodzić z domu