Jak reagować na zachowanie mamy?

Witam. Mam 23 lata, jestem studentką. Od dziecka mieszkam z chorą mamą, która posiada status znaczny niepełnosprawności i wymaga ode mnie opieki, które według niej powinna być 24 h na dobę. Wspomnę, że choruje na serce, cukrzycę, padaczkę, jest po udarach, jednakże chodzi i potrafi zrobić sobie kanapki. Ode mnie oczekuję robienia wszystkiego, bo jej się należy. Zamieszkuję z nami mój chłopak i o to też są wieczne awantury. Teraz dowiedziałam się, że nie mogę iść dalej na studia, bo mama się nie zgadza. Jak sobie z tym radzić? Jak reagować na jej ataki? Proszę o pomoc.

Zachęcam do spotkania z psychologiem, konsultacji i przyjrzenia się nie tylko Pani sytuacji, ale także podejściu, relacji z mamą i osobowości. Pomoże to Pani nie tylko lepiej rozumieć siebie, ale dodatkowo wprowadzać zmiany, stawiać granice, radzić się w konfliktach domowych.