Jak rozmawiać o partnerze z siostrą?

Dzień dobry, Moja siostra jest w inwazyjnym związku od 10 lat (1/2 z tego w małż.) Inwazyjny tj nieustanne kłótnie między partnerami, co także rodziło kłótnie między siostrą i naszą rodziną. Wszystkie nasze kłótnie zaczęły się od kiedy para się poznała. Większość z nich z powodu partnera, który w przesz. miał kłopoty z alko. Niedawno para się od nas wyprowadziła (po jednej z kłótni). Jak my jako rodzina powinniśmy postępować z siostrą (i partnerem)? Urwać kontakt aby siostra przejrzała na oczy?

Witam,
Rozumiem,że jako siostra,troszczy się Pani o nią,ale jeśli nie reaguje na te sugestie,pozostaje pozwolić jej przeżyć koszmar związku z alkoholikiem i samodzielnym wyjściem z tego problemu.Nie jest wykluczone,że siostra powiela problem rodziny pochodzenia i nauczyła się funkcjonowania jako współuzależniona od mężczyzny pijącego.Jest to oczywiście destrukcyjne dla relacji,ale jako osoba dorosła i nie pozbawiona prawa decydowania o sobie,musi leczenie podjąc sama.Inni członkowie rodziny mogą interweniować tylko wówczas,gdy ponoszą skutki osobiście,np.mieszkając razem doznają przemocy,ponoszą straty,są obrażani itp.
Można jednak poprzez własną psychoterapię uniezależnić się od odpowiedzialności za życie członków rodziny i tym sposobem chronić siebie.
Pozdrawiam serdecznie.