Jak rozumieć ten opis MR przy zawrotach głowy?

2 lata temu ze względu na lekkie zawroty głowy robione MRI głowy wynik prawidłowy, okulista również ok, laryngolog też ok więc zostało zrobione TK kręgosłupa szyjnego wynik: zweżony krążek miedzykregowy C5/C6 zmiany zwyrodnieniowo - wytworcze na krawędziach i w blaszkach granicznych przyległych członów. po 2 latach pieczenie, sztywnienie w barkach, szyi. Uczucie wrażliwej skóry, pieczenia lub czasem delikatnych szpileczek w szyi lub w potylicy lub przy uchu. Nie jest to ból ale dziwne uczucie te uczucie pojawia głównie w stresie. Teraz robiona pełna morfologia wyniki w porządku. Czy przy tym wyniku TK kręgosłupa należy zrobić MRI - kręgosłupa ? czy te dolegliwości mogą być od niego ?

Witam! Opierając się na opisie doznań, przy prawidłowych wynikach badań pracownianych, poza TK kręgosłupa szyjnego, najbardziej nasuwa się podejrzenie podłoża emocjonalnego (przynajmniej większości zgłaszanych dolegliwości). Włączenie psychoterapii z Duloksetyną, która ma także ogromne działanie przeciwbólowe, powinno przynieść znaczną poprawę, być może całkowite ustąpienia dolegliwości. Powodzenia W. Łuczkowski.