Jak skutecznie leczyć astmę u 23-letniej osoby?

Witam, mam astmę, zacznę od początku. 3 miesiące temu na wizycie u lekarza pierwszego kontaktu Pani doktor stwierdziła, że mogę mieć astmę do czasu wizyty u alergologa (miesiąc czasu) miałem brać symbicort turbuhaler, a więc zgodnie z zaleceniami brałem go 2 razy dziennie, po dwóch tygodniach stosowania wywoływał u mnie straszny ból w klatce piersiowej. Po wizycie u alergologa, dostałem Alvesco 160, biore go od prawie dwóch miesięcy 2x dziennie, plus tabletki Contrahist, to przed spaniem. Tak więc po dwóch miesiącach użytkowania Alvesco, czułem się wręcz świetnie (pomijając wachania nastrojów, wspominam o tym, bo możliwe, że ma to coś wspólnego z moją przypadłością), ale od 3 dni znowu odczuwam bóle w klatce piersiowej, ból jest usytuowany (tak mi się wydaje) na zewnątrz, kiedy przesuwam palcem po mostku nasila się, czasami nawet pobolewa gdy oddycham. Klatka piersiowa zaczyna mnie boleć tak jak mnie bolała po Symbicorcie, a pani doktor zapisując Alvesco powiedziała, że ten inhalator właśnie ma nie mieć tego składnika który sprawia, że to mi się dzieje. Na ataki astmy dostałem również Ventolin, który biorę kiedy ból zaczyna się nasilać, pomaga na około 8 godzin, bólu nie eliminuje całkowicie, nadal go odczuwam tylko mniej, wizytę u lekarza mam za jakiś czas, a do tego czasu nie wiem co robić, brać mniejsze dawki inhalacji? Odstawić całkiem, ale z drugiej strony bez Alvesco ciężko mi się oddycha, czuję się wręcz bezsilnie. Proszę o szybką odpowiedź i dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć